Warsztaty kultury cyfrowej
Stowarzyszenie tutajteraz zaprasza na warsztaty o tematyce szeroko pojętej kultury cyfrowej.
Przygotowaliśmy ofertę dla dwóch grup: rodziców oraz młodzieży.
Więcej informacji o warsztatach dla młodzieży:
Światoobrazy - relacje, wizje i odczucia
Zajęcia przeznaczone są dla odbiorców w wieku 12-17 lat.
Wspólnie zastanowimy się nad tym, w jaki sposób można oddziaływać na innych za pomocą mediów społecznościowych i Internetu oraz jak treści z sieci oddziałują na nas.
Z jednej strony pomówimy o szeroko pojętej manipulacji, z drugiej natomiast - przyjrzymy się różnym technikom budowania wizerunku w sieci i tworzenia angażującego, autentycznego i wartościowego contentu.
28 maja 2022 (sobota), w godzinach od 16.30 do 19.30.
Więcej informacji o warsztatach dla rodziców i opiekunów:
Jak rozmawiać ze swoim dzieckiem o Internecie i mediach społecznościowych?
Podczas spotkania odpowiemy sobie na pytanie: Jak rozmawiać ze swoim dzieckiem o Internecie i mediach społecznościowych?
Porozmawiamy o roli, jaką Internet i media społecznościowe pełnią w życiu dzieci i młodzieży, a także o tym, w jaki sposób - empatycznie i wspierająco - rozmawiać na ten temat ze swoimi dziećmi.
28 maja 2022 (sobota), w godzinach od 13.30 do 16.00.
Zgłoszenia: formularz zgłoszeniowy na warsztaty dla rodziców
Wstęp na oba warsztaty jest bezpłatny. Projekt, w ramach którego odbywają się zajęcia został dofinansowany z dotacji Fundacji PZU.
Warsztaty poprowadzi Karol Jachymek - - kulturoznawca, doktor nauk humanistycznych, adiunkt w Katedrze Kultury i Mediów, prodziekan ds. studenckich Wydziału Nauk Humanistycznych Uniwersytetu SWPS w Warszawie. Współtwórca i wykładowca School of Ideas – nowoczesnego kierunku służącego projektowaniu innowacji społecznych i biznesowych. Ekspert w obszarze edukacji, kultury młodzieżowej, zmian generacyjnych, komunikacji w (nowych) nowych mediach i trendów w popkulturze. Prowadzi szkolenia i warsztaty dla szkół, instytucji kultury, organizacji pozarządowych i klientów biznesowych z zakresu współczesnych praktyk medialnych, komunikacji międzypokoleniowej i komunikacji w social mediach (ze szczególnym uwzględnieniem TikToka), a także technik kształcenia na odległość, myślenia projektowego (Design Thinking) i kreatywnych metod warsztatowych. Pracował m.in. dla Centrum Nauki Kopernik, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Centrum Nauki Experyment, Fundacji Szkoła z Klasą, NASK, Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, Fundacji Orange, Uniwersytetu Dzieci, Filmoteki Narodowej - Instytutu Audiowizualnego i Centrum Cyfrowego.
Warsztaty odbędą się w Galerii Kultura.
no images were found