Zmieniamy świat na lepszy

seeme_admin

Od maja do listopada 2019 w partnerstwie ze Szkołą Podstawową nr 1 w Siedlcach stowarzyszenie tutajteraz realizuje projekt z zakresu Edukacji Globalnej. Projekt współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Głównym celem podjętych działań jest upowszechnianie i podnoszenie jakości Edukacji Globalnej, w zakresie odpowiedzialnej konsumpcji, przełamywania stereotypów i poszerzania wiedzy na temat krajów Globalnego Południa, wśród uczniów każdego etapu edukacyjnego uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 1 w Siedlcach.

Zaplanowano organizację szeregu działań z zakresu Edukacji Globalnej, w którym wezmą uczniowie każdego etapu edukacyjnego ze szkoły. Uczniom zostaną zaproponowane różnorodne warsztaty, dobrane ze względu na wiek.

Młodsi uczniowie (z klas pierwszych i drugich) w dniu 13 czerwca 2019 wzięli  udział w grach i zabawach z różnych stron świata. Warsztaty zostały przeprowadzone przez grupę wolontariuszek, które aktualnie uczęszczają do 7 klasy. Dziewczyny przygotowały różnorodne zabawy, opracowały sposób ich przeprowadzenia i zorganizowały warsztaty.

Uczniowie czterech klas w dniu 11 czerwca 2019 wzięli udział w spotkaniu na temat kultury i przyrody Kolumbii. Spotkanie zostało przeprowadzone przez Diego Vesgo oraz Ewelinę Korycińską.

Teraz grupa wolontariacka skupi się na przygotowaniu pokazu mody recyklingowej oraz akcji edukacyjnej, w którym uczniowie szkoły będą mogli wziąć udział w listopadzie podczas Tygodnia Edukacji Globalnej.