Gramy i uczymy się

seeme_admin

gramy

W maju i czerwcu zorganizowaliśmy cykl warsztatów edukacyjnych z wykorzystaniem gier planszowych pod nazwą „Gramy i uczymy się”. W projekcie wzięło udział 348 uczniów z 11 szkół.

Uczestnicy, biorąc udział w warsztatach wzmocnili swoją postawę proekologiczną, zwiększyli wiedzę  na temat ekologii, środowiska naturalnego  i ochrony środowiska oraz uwrażliwili się na problemy dotyczące ekologii i ochrony środowiska.  Odbiorcy zostali zachęceni do dalszego zgłębiania wiedzy z zakresu ekologii i przyrody.

W projekcie zostały wykorzystane gry z zasobów stowarzyszenia: Fauna Junior, Ami, Super Farmer, Waggle Dance.

Na potrzeby organizacji warsztatów zakupiono dodatkowo 33 sztuki gier:  Sadzimy Las, Zatoka Pelikanów, Termity, Wesoła Farma,  Kakao, Kakao – Czekolada + dodatek Wulkany, IQ Granna: Planeta Zwierząt, Sortowanie odpadów, Wiewióry, Ogródek, Park Niedźwiedzi, Gaja, Mrówki, Sortowanie odpadów, Stinky Business, Nasza woda , Kolorowy świat odpadów,  Ekologia, Sortujemy śmieci, Gaja, CO2, Wysokie napięcie i Recycling.

Gramy i uczymy się (2017) dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 8 410,00 zł.