Artyści blisko natury (2017)

seeme_admin

Jest nam miło poinformować, że stowarzyszenie tutajteraz jesienią 2017 roku realizuje kolejną edycję projektu „Artyści blisko natury”. Jest to cykl warsztatów, podczas których młodzi uczestnicy poznają zagadnienia ekologiczne, a jednocześnie rozwijają umiejętności manualne i artystyczne. Kolejne grupy przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych odwiedzają Galerię Kultura.

W ramach spotkań młodzi artyści dowiedzieli się, że malować można nie tylko farbami, ale również można wykorzystać produkty naturalne. Dotychczas, jako materiały malarskie zostały użyte barwniki uzyskane z warzyw oraz przypraw; na kolejnych spotkaniach dzieci do malowania używały ziemi i naturalnych glinek pokrywając uprzednio wykonane z gipsu płaskorzeźby. 

Artyści blisko natury to nie tylko działania artystyczne ale i edukacyjne. Podczas warsztatów dzieci uczyły się segregować odpady i dowiadywały się dlaczego nie wolno wyrzucać śmieci np. do lasu.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć dokumentujących efekty pracy dzieci.

Projekt „Artyści blisko natury (2017)” dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 11 625,00 zł.

1-logo_wfosigwkjhaskjdf