MIASTECZKO. Siedlce w XX-leciu międzywojennym

seeme_admin

Stowarzyszenie tutajteraz serdecznie zaprasza do udziału w rozgrywkach w grę planszową Miasteczko. Siedlce w XX-leciu międzywojennym. Rozgrywki odbędą się w dniu 7 stycznia 2018 od 14.00 do 17.00 w Galerii Kultura (w ramach comiesięcznych spotkań w ramach cyklu Planszówki z Kulturą) 

Udział w turnieju oraz całej imprezie jest bezpłatny.

Istnieje możliwość zakupu gier podczas turnieju. Gry dostępne też są w Siedleckich księgarniach: Księgarnia Współczesna (ul. Katedralna), Księgarnia Jaś i Małgosia (ul. Pułaskiego) oraz w sklepie internetowym sklep tutajteraz

 

Gra planszowa Miasteczko. Siedlce w XX-leciu międzywojennym jest w pełni autorskim produktem lokalnym stowarzyszenia tutajteraz. Każda z kart jest oparta na faktach historycznych z dziejów Siedlec w danym okresie historycznym. Gra należy do segmentu średniotrudnych gier rodzinnych.  Główną zasadą jaką kierowali się twórcy gry było zachowanie balansu między jej edukacyjną stroną a walorami rozrywkowymi (tzw. grywalnością). Jej ostateczna formuła powstała dzięki współpracy wielu ludzi. 

Gracz przenosi się do Siedlec XX-lecia międzywojennego. Celem jest zdobycie jak najszerszej sfery wpływów wyrażonej przez punkty zwycięstwa. Wpływy te zdobywa się dzięki rozbudowie własnej części miasta. Miasto rozbudowujemy wykładając karty: przedsiębiorstwa, świątynie, budynki związane z życiem kulturalnym i społecznym. By zwiększyć swoją szansę na wygraną warto postarać się o klientów w wyłożonych przedsiębiorstwach oraz zaangażować się w życie polityczne. Ważnym elementem przybliżającym „tamte” Siedlce są tzw. karty wydarzeń. Jest to ok. 15 wydarzeń, które miały miejsce w interesującym nas okresie.

Istnieje możliwość „grania” postaciami znanych siedlczan (8 kart postaci z opisami oraz specjalną zdolnością).

Gra należy do segmentu średniotrudnych gier rodzinnych. Ponieważ gra trafić ma również do osób na co dzień nie mających styczności z grami planszowymi zostały w niej zastosowane mniej skomplikowane mechaniki gry. Dla bardziej zaawansowanych graczy została wprowadzona opcjonalna zasada ograniczająca losowość na rzecz budowania strategii.

Instrukcja została podzielona na dwie części: przedstawienie zasad gry oraz część edukacyjną zawierającą rys historyczny oraz opis używanych w grze kart.

[gs_logo]