Niepokój, piękno i brzydota...

seeme_admin

Bez nazwy-1

Galeria Kultura zaprasza na otwarcie wystawy Katarzyny Malewicz. Nie jest to pierwsza ekspozycja prac tej młodej artystki, jednak do tej pory prezentowała je jedynie na wystawach zbiorowych – „Działania Nocą”, „W tłumie…Patrz!”. Wrześniowa wystawa będzie jej pierwszą indywidualną – jest to swego rodzaju otwarcie twórczego etapu jej życia.

Patrząc na obrazy dwudziestolatki, odkrywamy pewien niepokój – piękno i brzydota istnienia spotykają się w jednym punkcie. Przedstawiane postacie są personifikacjami ludzkich emocji, problemów, wartości. Artystka w niestereotypowy sposób stara się przekazać swoje poglądy na temat osobistych przeżyć i doświadczeń. W jej twórczości odnaleźć możemy również odbicie samych siebie, podczas różnych życiowych wzlotów i upadków.

Katarzyna Malewicz urodziła się w Siedlcach, jest absolwentką liceum Plastycznego w Mińsku Mazowieckim. Obecnie uzyskała dyplom licencjata na kierunku pedagogika z plastyką na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach. W czasie studiów założyła i prowadziła koło naukowe. W ramach jego działalności zorganizowała wiele różnorodnych projektów artystycznych, m.in. pełniła funkcję kuratorki wystaw, prezentowała prace zarówno znanych, jak i początkujących artystów. Na ostatnim roku objęła stanowisko redaktorki graficznej czasopisma „Kuryer Uniwersytecki”.

Już od ponad roku współpracuje z redakcją Kultury Siedleckiej, prowadzi również warsztaty malarskie dla dzieci.

10 września, godz. 19.30, otwarcie wystawy Katarzyny Malewicz, Galeria Kultura (ul. 3 Maja 44/2, wejście od ul. Kilińskiego), wstęp wolny.