Otwarcie wystawy rysunków z gry planszowej Miasteczko

seeme_admin

miasteczko

16 listopada 2018 o godzinie 19.00 odbędzie się otwarcie wystawy rysunków z gry planszowej „Miasteczko. Siedlce w XX-leciu międzywojennym”. Autorką rysunków jest Renata Orzeszek.

Renata Orzeszek otrzymała nagrodę WAWRZYN SIEDLECKI za działania na rzecz popularyzacji i dokumentowania zabytków miasta.

Przyczynkiem do zgłoszenia wniosku o przyznanie nagrody było wydanie opracowanej graficznie przez Renatę Orzeszek pierwszej gry planszowej o Siedlcach. Gra „Miasteczko. Siedlce w XX-leciu międzywojennym”, powstała z inicjatywy stowarzyszenia tutajteraz. Gra składa się z ponad 100 kart, na których znajdujemy rysunki budynków istniejących w Siedlcach w XX-leciu międzywojennym. Rysunki na kartach gry były konsultowane z historykami i powstały na postawie materiałów źródłowych: zdjęć, rysunków, obrazu olejnego. Założeniem autorów gry było jak najwierniejsze przedstawienie budynków pod względem historycznym, z zachowaniem walorów artystycznych i Renata doskonale sprostała temu zadaniu. Budynki przedstawione na kartach do gry to obiekty ogólnie znane takie jak Katedra czy ratusz „Jacek”, ale występują też mniej popularne np. siedziby sklepów, zakładów rzemieślniczych czy usługowych.

Na wystawie zobaczymy wybrane rysunki w większym formacie oraz kilka nowych propozycji.

Na otwarciu będzie można nabyć grę „Miasteczko” w wyjątkowo korzystnej cenie. Będzie to również okazja do zapoznania się z najnowszą grą wydaną przez stowarzyszenie „VI wieków historii. Zbuczyn 1418-2018”.