Warsztaty rękodzielnicze

Aga

 

Mydełka glicerynowe

(Czas trwania warsztatu od 90 minut, cena 25 zł/jedno mydełko, 30 zł/dwa mydełka)

Warsztaty przeznaczone są dla uczestników w każdym wieku, od przedszkola do dorosłych.

W ramach tej opłaty każdy uczestnik/uczestniczka  zrobi jedno/dwa duże mydła, opakuje je i ozdobi. Czas trwania warsztatu od 45 do 90 minut w zależności od wielkości grupy oraz szybkości pracy. Zawsze dajemy uczestnikom odpowiednią ilość czasu na pracę.

Dysponujemy rozmaitymi foremkami w kształtach np. misia, serduszek, rybek, kwiatu róży oraz kostki prostokątne w których uczestnicy zatapiają inne mniejsze wzory mydlane z foremek lub tworzą kompozycje kolorowych warstw mydła, mieszają mydło z rozmaitymi dodatkami (np. z pigmentem perłowym).

Mydełka oraz wszystkie dodatki są wykonywane z komponentów zakupionych w profesjonalnej firmie mydlarskiej, specjalizującej się w produkcji naturalnego mydła glicerynowego z naturalnych olejów roślinnych, naturalnych olejków eterycznych oraz bezpiecznych barwników. Mydła nadają się do mycia twarzy i nie szczypią w oczy. Wszystkie komponenty są najwyższej jakości i mają stosowne certyfikaty i atesty.

Dysponujemy i proponujemy dzieciom wiele niesamowitych zapachów np: truskawka, melon, mango, papaya, czekolada, piżmo, patchouli, lemongrass, waniliowe lody, zapach gumy balonowej, pomarańcze z goździkami…

Uczymy dzieci tworzyć kompozycje zapachowe oraz mieszać kolory barwników a na koniec przygotować ładne opakowanie.

 

Warsztaty świec żelowych lub woskowych

(Czas trwania warsztatu 90 minut, cena  40 zł)

W ramach tej opłaty każde dziecko zrobi jedną świecę, opakuje ją i ozdobi. Do wyboru są dwie opcje:

1 – Świece żelowe, w tym przypadku zajęcia trwają 2 godziny lekcyjne łącznie, uczestnicy robią świece w małych słoiczkach. Zatapiają w środku koraliki, muszelki i inne ozdoby. Zobacz zdjęcia świece żelowe

2. Świece woskowe, w tym przypadku uczestnicy spotykają się z nami 2 razy. Za pierwszym razem przygotowują świece – zatapiają ozdoby z suszonych kwiatów itp. Świece są pozostawiane do zastygnięcia. Drugi raz spotykamy się również na 1 godzinę lekcyjną. Podczas tych warsztatów uczestnicy wtapiają dodatkowe ozdoby. Zobacz zdjęcia Świece parafinowe

Warsztaty świecowe to wspaniała możliwość stworzenia pięknej ozdoby. Zajęcia rozbudzają wyobraźnię i pobudzają do kreatywnego myślenia. Uczestnicy samodzielnie kreują mozaikę z barwionego kwarcu, tworzą kompozycję z przeróżnych muszelek, suszonych owoców i kwiatów. Wybierają kolor i zapach parafinowego żelu, który ozdobi może być piękną i pachnącą ozdobą pokoju. Własnoręcznie stworzona świeca może stać się również prezentem, na przykład na Dzień Babci i Dziadka, Dzień Matki. Pięknie zapakowana uszczęśliwi każdego obdarowanego.

 

EKOLOGICZNE ZABAWKI DIY

(cena 20 zł za uczestnika, czas trwania 90 min.)

Warsztaty przeznaczone są dla klas 1-3. Podczas zajęć uczestnicy wykonują zabawki DIY z różnokolorowych bawełnianych tkanin. Następnie zabawki są ozdabiane ruchomymi oczkami, filcowymi dodatkami np uszami. Warsztaty są świetną nauką cierpliwości, współpracy, komponowania i dobierani kolorów, rozwijają wyobraźnię i kreatywność.  Zobacz  zdjęcia

 

WARSZTATY MALOWANIA KOSZULEK

(cena 25 zł za uczestnika, czas trwania 90 min., cena nie obejmuje koszulki, każdy uczestnik przynosi swoją koszulkę)

Własny pomysł, własny autorski projekt, własnoręczne wykonanie…tak najkrócej można określić ideę, która przyświecała nam przy opracowywaniu warsztatu malowania koszulek.

Zapewniamy niezbędne materiały, które pozwolą uczestnikom zmienić się w modowych projektantów. Przywozimy specjalistyczne flamastry, szablony oraz wielobarwne farby, przy pomocy których uczestnicy zajęć przenoszą swoje pomysły na czyste koszulki tworząc oryginalne i wyjątkowe zdobienia. Nasz animator udzieli wszelkiej pomocy technicznej, opowie o metodach barwienia tkanin, a potem… wszystko w rękach młodych twórców!

 

BRANSOLETKI

(Czas trwania warsztatu 90 minut, cena 20 zł)
Podczas warsztatów każdy uczestnik wykona bransoletkę uplecioną ze sznurków i ozdobioną koralikami. Warsztaty są przeznaczone dla uczniów od klasy 2 szkoły podstawowej. W przypadku uczniów starszych klas, którzy szybciej nauczą się wyplatać bransoletki istnieje możliwość wyplecenia większej ilości bransoletek bez dodatkowych opłat.