Warsztaty artystyczne

seeme_admin

Oferta zajęć „Artysta to Ty i Ja”

Posługując się różnorodnymi technikami uczestnicy poznają materiały plastyczne, z którymi nie spotkali się wcześniej oraz ich nietypowe zastosowania. Warsztaty artystyczne, poprzez doświadczenie, uczą nowego, twórczego spojrzenia na świat.

Warsztaty plastyczne mogą być prowadzone w sposób cykliczny bądź w formie jednorazowych zajęć.

Przebieg zajęć dostosowany jest do grupy wiekowej uczestników.

 

MALARSTWO SZTALUGOWE

(cena warsztatu wynosi 15 zł/osobę)

Na warsztaty zapraszamy do Galerii Kultura, gdzie na dużych formatach, przy użyciu różnych farb i materiałów plastycznych dzieci stworzą własne arcydzieła.

 

WARSZTATY WYKONYWANIA ODLEWÓW GIPSOWYCH

(cena 20 zł za osobę, czas trwania 2 x 45 min.)

Warsztaty gipsowe stanowią niepowtarzalną możliwość rozwoju zdolności manualnych. Uczestnicy samodzielnie wykonują gipsowe odlewy. Od podstaw tworzą masę gipsową, mieszają, dodają wszelkie potrzebne składniki. Po tym jak gipsowe odlewy stwardnieją uczestnicy malują wykonane przez siebie figurki.

Gipsowe ozdoby są idealnym prezentem na różne uroczystości, ponieważ ich kształt jest dostosowany do panujących okoliczności. Dzieci tworzą bożonarodzeniowe aniołki i bałwanki bądź ozdobne świeczniki i serduszka.

 

MALOWANIE NATURĄ

(cena warsztatu wynosi 20 zł, czas trwania 2 godziny lekcyjne)

Uczestnicy malują na używając naturalnych barwników pochodzących z ziemi – glinki z różnych stron świata. Warsztat uzupełniony jest rozmową na temat pozyskiwania barwników.

 

DRUK NATURALNY

(cena warsztatu wynosi 20 zł, czas trwania 1 godzina lekcyjna)

Dzieci przygotowują kompozycje z wykorzystaniem roślin (warzywa). Następnie za pomocą młotków wybijają swoje prace na płótnie. Warsztat poprzedza rozmowa z dziećmi na temat tego, w jaki sposób, sami możemy pozyskiwać barwniki. Warsztaty mogą odbyć się w szkole jednak ze względu na fakt, że podczas warsztatów jest bardzo dużo bałaganu sugerujemy by zajęcia odbywały się w Galerii Kultura jednak zajęcia mogą się odbyć również na terenie szkoły.

 

FAKTURA

(cena warsztatu wynosi 10 zł)

Podczas zajęć uczestnicy mieszają kaszę, cukier, sól, mąkę itd. z farbami. Dzieci malują na sztalugach (jeśli zajęcia odbywają się w Galerii Kultura). Warsztat poprzedzony jest rozmową wyjaśniającą czym jest faktura i jak możemy uzyskać ją na obrazie.

 

KALKOGRAF

(cena warsztatu wynosi 15 zł)

Dzieci wykonują matrycę do grafiki z materiałów o różnej fakturze. Właściwa grafika wykonywana jest z pomocą prowadzącego (ze względu na użycie żelazka).

 

POP-UP BOOK

(Czas trwania warsztatu 2 godziny lekcyjne, cena 20 zł)

W czasie warsztatów powstają „ruchome” książki zawierające bajkę. Uczestniczy tworzą wystające obrazy, wykorzystują kalkę, rzepy, różne materiały, wycinają i rysują. Jest to kreatywne ćwiczenie na wyobraźnię. Warsztaty odpowiednie dla uczniów klas 1-3.

 
POP-UP BOOK (oferta personalizowana)
(Czas trwania warsztatu 90 minut, cena 25 zł)
W czasie warsztatów powstają „ruchome” książki. Uczestniczy tworzą wystające obrazy, wykorzystują kalkę, rzepy, różne materiały, wycinają i rysują. Jest to kreatywne ćwiczenie na wyobraźnię.
Książeczka zawiera przyjemny tekst, który dzieci personalizują wstawiając imiona swoje oraz dziadków. 
Co najmniej 1 dzień wcześniej niezbędne jest umożliwienie przyjścia osoby z Galerii Kultura w celu sfotografowania uczniów. Zdjęcia zostaną wykorzystane w książkach.

 

BATIK

(cena warsztatu 20 zł)

Każde dziecko wykona batik, przy wykorzystaniu wosku pszczelego oraz barwników.

Czas trwania warsztatu – 2 godziny lekcyjne.

 

PISANKI

(cena warsztatu 20 zł, w cenie 2 jajka dla każdego uczestnika)

Warsztaty podczas którym każdy z uczestników wykona po 2 pisanki – jedna metodą tradycyjną z użyciem wosku pszczelego i druga za pomocą ekodruku. zobacz zdjęcia

Czas trwania warsztatu – 2 godziny lekcyjne (dodatkowo potrzebujemy jeszcze 1 godzinę po zajęciach na przygotowanie (zdjęcie wosku) pisanek dla dzieci, starsi uczestnicy – co najmniej V klasa mogą samodzielnie zdejmować wosk z pisanek).

 

PODWODNY ŚWIAT

(cena warsztatu wynosi 10 zł)

Za pomocą świeczki dzieci przygotowują „niewidzialny” rysunek, następnie malują farbami. Warsztat poprzedzony jest rozmową o wodzie, zanieczyszczeniach i sposobach oszczędzania wody.

Warsztaty mają charakter ekologiczny. Uczestnicy poznają metody recyclingu i oszczędzania energii oraz wody.

Warsztaty prowadzimy w szkole lub Galerii Kultura (3 Maja 44).