Warsztaty filozoficzne

administrator_tt

filo

Myślę, więc jestem

Dzieci, poznając świat, zadają dużo pytań. Są bardzo dociekliwe. Aby ich myślenie było dobrze ukierunkowane, muszą odkryć samych siebie, ale również kulturę społeczności, z której będą czerpać przeżycia, wspomnienia
i wyobrażenia.

Zajęcia filozoficzne w Galerii Kultura składać się będą z dwóch etapów: słowa i obrazu. Dla dzieci słowa są często obrazem, a obraz pozwala porządkować myśli.

Punktem wyjścia każdego warsztatu będzie konkretna historia. Tak rozpoczęta dyskusja pomoże zobrazować pojawiające się myśli, które będą uwiecznione na papierze.

Dzięki uczestniczeniu w warsztatach dzieci zwiększą pewność siebie, udoskonalą umiejętność wypowiadania się, poszerzą zasób słownictwa. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci od 6 do 8 lat.

Warsztaty prowadzi Olga Bajszczak. Pracując z dziećmi jako animatorka, stara się inspirować najmłodszych do twórczego myślenia i tłumaczyć w sposób prosty to, co jest skomplikowane i ważne.

Spotkania „Klubu małego filozofa” raz w miesiącu, pierwsze spotkanie 26 maja 2015, godz. 16.30, zajęcia trwają 45 minut, Galeria Kultura (ul. 3 Maja 44/2,
wejście od ul. Kilińskiego), koszt uczestnictwa 6 zł, informacje i zapisy: 608 657 713, e-mail: stowarzyszenie.tutajteraz@gmail.com.