"Naukowcy z Kulturą"

administrator_tt

Naukowcy z Kulturą

W każdą sobotę (godz.  od 10.00 do 11.00) Galeria Kultura zaprasza małych odkrywców do udziału w nowej grupie „Naukowcy z Kulturą”. Projekt, skierowany jest do dzieci w wieku od 4 do 12 lat.

Pomysł organizowania warsztatów naukowych zrodził się z dziecięcych marzeń. Otaczający świat jest pełen zagadek i ciekawostek, które dla dorosłych są naturalne i oczywiste. Jednak dla maluchów wszystko to jest przedmiotem ciągłych dociekań. 

Zapraszamy na stronę bloga, poświęconą projektowi Naukowcy z Kulturą

Każdy mały człowiek chce wszystkiego dotykać, próbować i zadaje wiele pytań. Zajęcia są zaplanowane tak, by pomóc odkrywać i zrozumieć fascynujący świat, poprzez uczestniczenie w interaktywnych warsztatach z dziedziny fizyki, chemii i biologii. Program jest tak pomyślany, aby – za sprawą mądrej, zapewniającej wszechstronny rozwój, zabawy – inspirować dzieci do samodzielnego poszukiwania wiedzy oraz poznawania siebie i świata. Zajęcia, podczas których uczestnicy zamieniają się w naukowców i odkrywców, prowadzone są na podstawie scenariuszy dostosowanych do ich wieku. Doskonale przygotowują do zajęć szkolnych oraz przekonują, że nauka jest ciekawa i wciągająca.Wystarczy zbywania ich pytań, Galeria Kultura wychodzi naprzeciw tej ciekawości i proponuje pełne atrakcji warsztaty fizyczno-chemiczne.

Dzięki tym spotkaniom można przekonać się, że świat jest piękny, magiczny i ciekawy. W klubie „Naukowcy z Kulturą” każdy odkryje swój talent i zainspiruje się do poszukiwania wiedzy.

Jakie tematy zaplanowano w maju?
Wspólne budowanie wagi szalkowej oraz ważenie – doświadczenia z zakresu fizyki (9 maja).
Eksperymenty badające ruch podczas testów ze spadającymi przedmiotami oraz poznawanie sposobów przekazywania energii (16 maja).
Wprowadzenie w świat dźwięków, budowanie niezwykłych instrumentów, poznawanie możliwości ludzkiego gardła i ucha (23 maja).
Odkrywanie, dlaczego niektóre przedmioty latają oraz robienie kwadratowych baniek mydlanych (30 maja). Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka, podczas tego spotkania będzie nieco więcej zabawy, a zatem nauka będzie odbywała się w nieco swobodniejszej atmosferze .

Koszt za jedno spotkanie 30 zł, za cały miesiąc 80 zł. Informacje i zapisy: 608 657 713, stowarzyszenie.tutajteraz@gmail.com

Co robiliśmy w kwietniu?

Wykonaliśmy własne kalejdoskopy (11 kwietnia):

Naukowcy z Kulturą - robimy kalejdoskop

Naukowcy z Kulturą – robimy kalejdoskop

Naukowcy z Kulturą - robimy kalejdoskop

Naukowcy z Kulturą – robimy kalejdoskop

 

Poznawaliśmy właściwości wody, miary objętości, dowiedzieliśmy się jak pływają statki podwodne (18 kwietnia),

Badaliśmy zagadnienia związane z ruchem i energią, samodzielnie wykonaliśmy wahadło Newtona (25 kwietnia)

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zajęć, podczas których budowaliśmy wahadło Newtona i poznawalismy tajniki ruchu i energii.