Mural w Galerii Kultura

seeme_admin

mural1

20 czerwca o godzinie 16.00 zapraszamy na uroczyste muralu w Galerii Kultura. Prezentacja naściennych malowideł będzie głównym wydarzeniem, jednak w programie znajdą się jeszcze inne atrakcje - wernisaż nowej wystawy autorstwa Joanny Wyrostkiewicz-Wasilki oraz koncert Milito.

Bohaterki i bohaterowie muralu zostali wybrani wspólnie z internautami. Dziękujemy za nadesłane propozycje. Było ich tak dużo, że aż żal, że mamy tak mało miejsca na ścianach i tylko 3 dni na pracę. 

Podsumowując, na ścianach Galerii Kultura wkrótce zagoszczą:
Małgorzata Łada-Maciągowa
Księżna Aleksandra Ogińska
Hanna Klimczyk-Lipińska
Jadwiga Barszczewska-Michałowska
Adolf Ganiewski
Irena Karpińska
Mieczysław Asłanowicz
Marian Gardziński

 

Na ścianach w pomieszczeniach Galerii Kultura zostanie otwarta nowa wystawa zatytułowana "W stronę słońca".  Wystawa ta to poglądowy pokaz prac artystki Joanny Wyroskiewicz -Wasilki z kilku ostatnich lat.

Obrazy te, o charakterze abstrakcyjnym lub przywołujące postacie ludzkie lub inne, za każdym razem, mimo zasugerowanego tematu bądź bez silnej sugestii zdają się mówić, że kolor i plama są najważniejsze. Z tego z pozoru niejednorodnego zestawienia można jednak śmiało odczytać i zaobserwować w jak swoisty i intymny świat malarstwa chce zaprosić nas artystka.
 

Wykonanie muralu zostało dofinansowane przez Fundację Santander w ramach programu "Tu mieszkam, tu zmieniam", Fundację PZU oraz Narodowe Centrum Kultury w ramach programu "Kultura Interwencje 2020".