MIASTECZKO. Siedlce w XX-leciu międzywojennym

administrator_tt

Stowarzyszenie tutajteraz serdecznie zaprasza do udziału w turnieju w grę planszową „Miasteczko. Siedlce w XX-leciu międzywojennym”. Turnieje odbędą się w dniu 17 grudnia 2017 od 12.00 do 15.00 w Muzeum Regionalnym w Siedlcach. Przez 3 godziny będą obecni instruktorzy, którzy pomogą pierwszej rozgrywce. Na jedną rozgrywkę trzeba około 1 godziny. Prosimy więc abyście wzięli to pod uwagę planując udział w spotkaniu i przyszli odpowiednią ilość czasu przez zakończeniem rozgrywek.

W muzeum będziemy od godziny 12.00. Przez cały czas będą udostępnione gry i obecni będą instruktorzy. O godzinie 13.30 rozpocznie się turniej, w którym będzie można wygrać grę. Zapisy na turniej pod adresem stowarzyszenie.tutajteraz@gmail.com oraz na miejscu.

Udział w turnieju oraz całej imprezie jest bezpłatny.

Istnieje możliwość zakupu gier.


Serdecznie dziękujemy Muzeum Regionalnemu w Siedlcach za pomoc w organizacji otwartego turnieju dla mieszkańców miasta.

 

Gra planszowa „Miasteczko. Siedlce w XX-leciu międzywojennym” jest w pełni autorskim produktem lokalnym stowarzyszenia tutajteraz. Każda z kart jest oparta na faktach historycznych z dziejów Siedlec w danym okresie historycznym. Gra należy do segmentu średniotrudnych gier rodzinnych.  Główną zasadą jaką kierowali się twórcy gry było zachowanie balansu między jej edukacyjną stroną a walorami rozrywkowymi (tzw. grywalnością). Jej ostateczna formuła powstała dzięki współpracy wielu ludzi. 

Gracz przenosi się do Siedlec XX-lecia międzywojennego. Celem jest zdobycie jak najszerszej sfery wpływów wyrażonej przez punkty zwycięstwa. Wpływy te zdobywa się dzięki rozbudowie własnej części miasta. Miasto rozbudowujemy wykładając karty: przedsiębiorstwa, świątynie, budynki związane z życiem kulturalnym i społecznym. By zwiększyć swoją szansę na wygraną warto postarać się o klientów w wyłożonych przedsiębiorstwach oraz zaangażować się w życie polityczne. Ważnym elementem przybliżającym „tamte” Siedlce są tzw. karty wydarzeń. Jest to ok. 15 wydarzeń, które miały miejsce w interesującym nas okresie.

Istnieje możliwość „grania” postaciami znanych siedlczan (8 kart postaci z opisami oraz specjalną zdolnością).

Gra należy do segmentu średniotrudnych gier rodzinnych. Ponieważ gra trafić ma również do osób na co dzień nie mających styczności z grami planszowymi zostały w niej zastosowane mniej skomplikowane mechaniki gry. Dla bardziej zaawansowanych graczy została wprowadzona opcjonalna zasada ograniczająca losowość na rzecz budowania strategii.

Instrukcja została podzielona na dwie części: przedstawienie zasad gry oraz część edukacyjną zawierającą rys historyczny oraz opis używanych w grze kart.