Warsztaty artystyczne

seeme_admin

Oferta zajęć „Artysta to Ty i Ja”

Posługując się różnorodnymi technikami uczestnicy poznają materiały plastyczne, z którymi nie spotkali się wcześniej oraz ich nietypowe zastosowania. Warsztaty artystyczne dla dzieci, poprzez zabawę, uczą nowego, twórczego spojrzenia na świat. Są to zajęcia plastyczne, których celem  jest pokazanie dzieciom jak obudzić i wykorzystać wyobraźnię, mają one rozwijać swobodę tworzenia.

Warsztaty plastyczne mogą być prowadzone w sposób cykliczny bądź w formie jednorazowych zajęć.

Przebieg zajęć dostosowany jest do grupy wiekowej uczestników.

 

Mydełka glicerynowe

(Czas trwania warsztatu od 90 minut, cena 20 zł/jedno mydełko, 25 zł/dwa mydełka)

Warsztaty przeznaczone są dla uczestników w każdym wieku, od przedszkola do dorosłych.

W ramach tej opłaty każde dziecko zrobi jedno/dwa duże mydła, opakuje je i ozdobi. Czas trwania warsztatu od 45 do 90 minut w zależności od wielkości grupy oraz szybkości pracy. Zawsze dajemy uczestnikom odpowiednią ilość czasu na pracę.

Dysponujemy rozmaitymi foremkami w kształtach np. misia, serduszek, rybek, kwiatu róży oraz kostki prostokątne w których uczestnicy zatapiają inne mniejsze wzory mydlane z foremek, tworzą kompozycje kolorowych warstw mydła, mieszają mydło z rozmaitymi dodatkami (np. z pigmentem perłowym).

Mydełka oraz wszystkie dodatki są wykonywane z komponentów zakupionych w profesjonalnej firmie mydlarskiej, specjalizującej się w produkcji naturalnego mydła glicerynowego z naturalnych olejów roślinnych, naturalnych olejków eterycznych oraz bezpiecznych barwników. Mydła nadają się do mycia twarzy i nie szczypią w oczy. Wszystkie komponenty są najwyższej jakości i mają stosowne certyfikaty i atesty.

Dysponujemy i proponujemy dzieciom wiele niesamowitych zapachów np: truskawka, melon, mango, papaya, czekolada, piżmo, patchouli, lemongrass, waniliowe lody, zapach gumy balonowej, pomarańcze z goździkami…

Uczymy dzieci tworzyć kompozycje zapachowe oraz mieszać kolory barwników a na koniec przygotować ładne opakowanie.

 

Warsztaty świec żelowych lub woskowych

(Czas trwania warsztatu 90 minut, cena 25 zł)

W ramach tej opłaty każde dziecko zrobi jedną świecę, opakuje ją i ozdobi. Do wyboru są dwie opcje:

1 – Świece żelowe, w tym przypadku zajęcia trwają 2 godziny lekcyjne łącznie, uczestnicy robią świece w małych słoiczkach. Zatapiają w środku koraliki, muszelki i inne ozdoby. Zobacz zdjęcia świece żelowe

2. Świece woskowe, w tym przypadku uczestnicy spotykają się z nami 2 razy. Za pierwszym razem przygotowują świece – zatapiają ozdoby z suszonych kwiatów itp. Świece są pozostawiane do zastygnięcia. Drugi raz spotykamy się również na 1 godzinę lekcyjną. Podczas tych warsztatów uczestnicy wtapiają dodatkowe ozdoby. Zobacz zdjęcia Świece parafinowe

Warsztaty świecowe to wspaniała możliwość stworzenia pięknej ozdoby. Zajęcia rozbudzają wyobraźnię i pobudzają do kreatywnego myślenia. Uczestnicy samodzielnie kreują mozaikę z barwionego kwarcu, tworzą kompozycję z przeróżnych muszelek, suszonych owoców i kwiatów. Wybierają kolor i zapach parafinowego żelu, który ozdobi może być piękną i pachnącą ozdobą pokoju. Własnoręcznie stworzona świeca może stać się również prezentem, na przykład na Dzień Babci i Dziadka, Dzień Matki. Pięknie zapakowana uszczęśliwi każdego obdarowanego.

 

EKOLOGICZNE ZABAWKI DIY

(cena 20 zł za uczestnika, czas trwania 90 min.)

Warsztaty przeznaczone są dla klas 1-3. Podczas zajęć uczestnicy wykonują zabawki DIY z różnokolorowych bawełnianych tkanin. Następnie zabawki są ozdabiane ruchomymi oczkami, filcowymi dodatkami np uszami. Warsztaty są świetną nauką cierpliwości, współpracy, komponowania i dobierani kolorów, rozwijają wyobraźnię i kreatywność.  Zobacz  zdjęcia

 

WARSZTATY GIPSOWE

(cena 20 zł za dziecko, czas trwania 2 x 45 min.)

Warsztaty gipsowe stanowią niepowtarzalną możliwość rozwoju dziecięcych zdolności manualnych. Uczestnicy samodzielnie wykonują gipsowe odlewy. Od podstaw tworzą masę gipsową, mieszają, dodają wszelkie potrzebne składniki. Po tym jak gipsowe odlewy stwardnieją uczestnicy malują wykonane przez siebie figurki.

Gipsowe ozdoby są idealnym prezentem na różne uroczystości, ponieważ ich kształt jest dostosowany do panujących okoliczności. Dzieci tworzą bożonarodzeniowe aniołki i bałwanki bądź ozdobne świeczniki i serduszka.

 

WARSZTATY MALOWANIA KOSZULEK

(cena 20 zł za uczestnika, czas trwania 2 x 45 min., cena nie obejmuje koszulki, każdy uczestnik przynosi swoją koszulkę)

Własny pomysł, własny autorski projekt, własnoręczne wykonanie…tak najkrócej można określić ideę, która przyświecała nam przy opracowywaniu warsztatu malowania koszulek.

Zapewniamy niezbędne materiały, które pozwolą uczestnikom zmienić się w modowych projektantów. Przywozimy specjalistyczne flamastry, szablony oraz wielobarwne farby, przy pomocy których uczestnicy zajęć przenoszą swoje pomysły na czyste koszulki tworząc oryginalne i wyjątkowe zdobienia. Nasz animator udzieli wszelkiej pomocy technicznej, opowie o metodach barwienia tkanin, a potem… wszystko w rękach młodych twórców!

 

MALOWANIE NATURĄ

(cena warsztatu wynosi 20 zł, czas trwania 2 godziny lekcyjne)

Uczestnicy malują na używając naturalnych barwników pochodzących z ziemi – glinki z różnych stron świata. Warsztat uzupełniony jest rozmową na temat pozyskiwania barwników.

 

DRUK NATURALNY

(cena warsztatu wynosi 15 zł, czas trwania 1 godzina lekcyjna)

Dzieci przygotowują kompozycje z wykorzystaniem roślin (warzywa). Następnie za pomocą młotków wybijają swoje prace na płótnie. Warsztat poprzedza rozmowa z dziećmi na temat tego, w jaki sposób, sami możemy pozyskiwać barwniki. Warsztaty mogą odbyć się w szkole jednak ze względu na fakt, że podczas warsztatów jest bardzo dużo bałaganu sugerujemy by zajęcia odbywały się w Galerii Kultura jednak zajęcia mogą się odbyć również na terenie szkoły.

 

FAKTURA

(cena warsztatu wynosi 10 zł)

Podczas zajęć uczestnicy mieszają kaszę, cukier, sól, mąkę itd. z farbami. Dzieci malują na sztalugach (jeśli zajęcia odbywają się w Galerii Kultura). Warsztat poprzedzony jest rozmową wyjaśniającą czym jest faktura i jak możemy uzyskać ją na obrazie.

 

KALKOGRAF

(cena warsztatu wynosi 10 zł)

Dzieci wykonują matrycę do grafiki z materiałów o różnej fakturze. Właściwa grafika wykonywana jest z pomocą prowadzącego (ze względu na użycie żelazka).

 

POP-UP BOOK

(Czas trwania warsztatu 2 godziny lekcyjne, cena 10 zł)

W czasie warsztatów powstają „ruchome” książki zawierające bajkę. Uczestniczy tworzą wystające obrazy, wykorzystują kalkę, rzepy, różne materiały, wycinają i rysują. Jest to kreatywne ćwiczenie na wyobraźnię. Warsztaty odpowiednie dla uczniów klas 1-3.

 
POP-UP BOOK (oferta personalizowana)
(Czas trwania warsztatu 90 minut, cena 20 zł)
W czasie warsztatów powstają „ruchome” książki. Uczestniczy tworzą wystające obrazy, wykorzystują kalkę, rzepy, różne materiały, wycinają i rysują. Jest to kreatywne ćwiczenie na wyobraźnię.
Książeczka zawiera przyjemny tekst, który dzieci personalizują wstawiając imiona swoje oraz dziadków. 
Co najmniej 1 dzień wcześniej niezbędne jest umożliwienie przyjścia osoby z Galerii Kultura w celu sfotografowania uczniów. Zdjęcia zostaną wykorzystane w książkach.

 

BRANSOLETKI

(Czas trwania warsztatu 90 minut, cena 20 zł)
Podczas warsztatów każdy uczestnik wykona bransoletkę uplecioną ze sznurków i ozdobioną koralikami. Warsztaty są przeznaczone dla uczniów od klasy 2 szkoły podstawowej. W przypadku uczniów starszych klas, którzy szybciej nauczą się wyplatać bransoletki istnieje możliwość wyplecenia większej ilości bransoletek bez dodatkowych opłat.

 

BATIK

(cena warsztatu 20 zł)

Każde dziecko wykona batik, przy wykorzystaniu wosku pszczelego oraz barwników.

Czas trwania warsztatu – 2 godziny lekcyjne.

 

PISANKI

(cena warsztatu 20 zł, w cenie 2 jajka dla każdego uczestnika)

Warsztaty podczas którym każdy z uczestników wykona po 2 pisanki – jedna metodą tradycyjną z użyciem wosku pszczelego i druga za pomocą ekodruku. zobacz zdjęcia

Czas trwania warsztatu – 2 godziny lekcyjne (dodatkowo potrzebujemy jeszcze 1 godzinę po zajęciach na przygotowanie (zdjęcie wosku) pisanek dla dzieci, starsi uczestnicy – co najmniej V klasa mogą samodzielnie zdejmować wosk z pisanek).

 

PODWODNY ŚWIAT

(cena warsztatu wynosi 10 zł)

Za pomocą świeczki dzieci przygotowują „niewidzialny” rysunek, następnie malują farbami. Warsztat poprzedzony jest rozmową o wodzie, zanieczyszczeniach i sposobach oszczędzania wody.

Warsztaty mają charakter ekologiczny. Uczestnicy poznają metody recyclingu i oszczędzania energii oraz wody.

Warsztaty prowadzimy w szkole lub Galerii Kultura (3 Maja 44).

 

MALARSTWO SZTALUGOWE

(cena warsztatu wynosi 10 zł/osobę)

Na warsztaty zapraszamy do Galerii Kultura, gdzie na dużych formatach, przy użyciu różnych farb i materiałów plastycznych dzieci stworzą własne arcydzieła.